איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה | בלוג חתונות – מיי דיי

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

ההתרגשות בשיאה, קשה לכן להירדם בלילה והמחשבות על האירוע לא מרפות? אנחנו כאן כדי להרגיע אתכן עם 15 רעיונות שיפיגו מעט את הסטרס - רגע לפני החתונה

השבוע שלפני החתונה ידוע כמאתגר וכמלחיץ במיוחד עבור כל כלה. אולי אלה דברים אחרונים שצריך לסגור, אולי התרגשות שיא, או התחושה שסוף סוף It’s Getting Real – מה שלא יהיה, הימים שלפני החתונה עשויים להיות מתוחים ומלאים בדאגות.

חיפשנו מה יכול לעזור לך לשרוד את הלחץ בישורת האחרונה – והרכבנו רשימה של 15 רעיונות לדברים שיהפכו את השבוע שלפני להרבה יותר נעים גם עבורך:

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תכיני משהו לחתן

לקראת החתונה רוב המחשבות שלך יעסקו באופן טבעי – בך. שבוע לפני החתונה זה זמן נהדר להזיז את תשומת הלב מכל הדברים שלך ולהקדיש מחשבה לבחור שבגללו בכלל את עוברת את כל התהליך הזה. המחשבה והתעסקות בלהכין משהו קטן לחצי השני שלך ביום החתונה תעלה חיוך על שפתייך ותשכיח ממך, אפילו אם רק לרגע, את הלחץ שבו את נמצאת. את הרי כבר יודעת מה הוא אוהב ומה יעשה לו טוב, עכשיו נשאר לך רק ליישם: תכתבי לו מכתב כדי שיקרא ויתרגש ביום החתונה, או תדאגי לפני כן לקנות לו משהו קטן וסמלי. ככה יהיה לך סוד מתוק שאת מסתירה ממנו, שיגרום לך להתרגשות בינך לבין עצמך רגע לפני שהוא יופתע בעצמו.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

הכי כיף לחשוב איך אפשר להפתיע אותו. צילום: Sigala Photography

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונהתקבעי לך מסאג’ או טיפול מרגיע בספא

נכון, זה לא חדש, אבל בתקופה הסופר עמוסה הזאת לא בטוח שתחשבי להכניס ללו”ז שלך טיפול מפנק בספא. אנחנו כאן כדי להגיד לך לא לוותר על זה, ואפילו להגדיל ראש ולשריין את התור מראש. ההרפיה לשרירים שעלולים להיתפס מהמתח, ההירגעות והשקט – לפחות לשעה אחת של עיסוי – יועילו לשלווה הפנימית ויעזרו לך לצלוח את השבוע שלפני. אפשר גם לפרגן לחתן ולקבוע עיסוי זוגי ולהרוויח קצת זמן כיפי יחד, על הדרך.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תשרייני לך תור מראש. צילום: Getty

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תעשי שופינג ליום שאחרי

המחשבות הרבות על החתונה עלולות להשכיח ממך את העובדה שיש גם חיים אחריה. קניות של בגדים או אקססוריז לחיים ה’רגילים’, וללא קשר לחתונה, ישמחו אותך וישחררו אנדורפינים במוח (גורם מוכח להנאה ולרוגע), ויזכירו לך שאת הולכת להיות מהממת גם אחרי היום הגדול. ההמלצה שלנו היא לעשות שופינג אונליין באתר האהוב עלייך. כך, גם תהיה בך ציפייה למשלוח, שיגיע אחרי החתונה, גם התרגשות עם קבלתו, וגם תזכורת שיש דברים מרגשים גם אחרי האירוע.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

גם לשחרר אנדורפינים וגם לדאוג למלתחה ביום שאחרי. צילום מתוך האתר bloglovin

**** איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תתחילי בתכנון ירח הדבש

בהמשך ישיר לסעיף הקודם, המחשבה על היום שאחרי יכולה להיות נעימה ומרגשת הרבה יותר אם תנצלי אותה עבור תכנון ירח הדבש שלכם. אם עדיין לא החלטתם על יעד, זה הזמן לשוטט באינסטגרם ולקבל רעיונות ללוקיישנים יפים לחופשה הראשונה שלכם כבעל ואישה. לחלופין, אתם מוזמנים לקבל השראה במדור ירח הדבש שלנו באתר. ואם אתם כבר בשלבים מתקדמים, אפשר לסגור את המלונות הכי מפנקים או לתכנן ביחד מסלול ולדמיין איך אתם מעלים שם יחד זיכרונות מהחתונה.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תתחילי לתכנן את החופשה הראשונה שלכם כזוג נשוי. התמונה מתוך האינסטגרם של gypsea_lust

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה תפסיקי להסתכל באובססיביות על התחזית ליום החתונה

די! תניחי את הטלפון ואל תפתחי שוב את אפליקציות מזג האוויר. אין לך דרך לשלוט בזה, ובינינו, התחזית קדימה לא בהכרח מדויקת. אם ירד גשם – ירד. אם יהיה יום אביך ולח מאוד – so be it. אם יש דברים שמטרידים אותך לגבי מזג האוויר, דברי מראש עם הצלמים או עם צוות המקום כדי לקבל תשובה לכל תרחיש ולהוריד ממך דאגות בשבוע שקודם לחתונה.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

ואם יירד גשם בחתונה? צילום: Ivan Zamanuhin

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונהתתנתקי מהעבודה

קבלי החלטה שבשבוע האחרון, לפחות יום יומיים לפני החתונה, את לוקחת חופש מהעבודה ומתנתקת ממנה גם בבית. אל תפתחי את הלפטופ, אל תבדקי מיילים בטלפון ופשוט שחררי; את לא צריכה סטרס מכיוונים נוספים. תתרכזי כרגע רק במה שחשוב – בעצמך ובאירוע שלך.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תסגרי כבר את הלפטופ! התמונה מתוך האתר therealchristinalee.com

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה תפרגני לעצמך גילטי פלז’ר אחד לפחות

בטוח יש לך את התענוג המתוק הזה שעושה לך כל כך כיף, והתקופה המתוחה הזאת היא בדיוק הזמן לפרגן לעצמך את הגילטי פלז’ר האישי שלך. פיצה ואחריה עוגת שוקולד חמה, מרתון של הקרדשיאנס או שיטוט חסר תועלת בפייסבוק – כל מה שעושה לך את זה, אבל במינון כזה שיפיג את הסטרס ולא יגרום לך לרגשות אשם.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

בתיאבון נשמה. תמונה מתוך האינסטגרם

**** איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תפרקי את הפחדים והלחץ בקבוצות הסגורות בפייסבוק

קבוצות הכלות בפייסבוק, בדיוק כמו הקבוצה הסגורה של הכלות של my day, מלאות בבנות שעוברות בדיוק את אותו הדבר, בשלבים שונים, וכולן יכולות להיות לך אוזן קשבת או סתם לייעץ לך איך לעבור את השבוע המתוח. את יכולה לרשום שם את כל אשר על ליבך, לעשות חיפוש לבעיות דומות שמתעוררות אצל בנות אחרות או להיות קוראת פסיבית של הדברים שעולים בפיד. הקהילה היא אחד המקומות המרגיעים ביותר שיכולים להיות לך לתקופה הזאת.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה תעבירי למישהו אחר את כל נושא אישורי ההגעה

בשבוע שלפני החתונה מתחילה לעלות סוגיית אישורי ההגעה, מה שיכול להיות טעון רגשית ולהציף שאלות כמו “למה החברה הזאת הודיעה שלא תגיע? מה, אני לא מספיק חשובה לה?”. מניסיוננו, עדיף שתמני בן משפחה או אפילו את החתן שיהיו אחראים על הנושא, ותשאירי לך את ההתעסקות הטכנית בסידורי ההושבה בלבד. העצבים גם ככה מתוחים בתקופה הזאת, ולא כדאי להוסיף להם עלבון או כעס על מי שבחר שלא לאשר הגעה לאירוע.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

אל תתמהמהי עם סידורי ההושבה. צילום: לירון אראל

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונהאל תדחי את סידורי ההושבה לרגע האחרון

ברגע שיש לכם אישורי הגעה לחתונה, ועדיף כמה שיותר מוקדם – שבו ערב אחד יחד על סידורי ההושבה בשולחנות ותסגרו את העניין. הלחץ, שעלול להגיע לא רק ממך אלא גם מכיוון המשפחות (“איך הושבת את דודה אסתר ודודה מרים שלא מחליפות מילה כבר 20 שנה באותו השולחן?!”), יכול להוציא אותך מדעתך ולכן כדאי לסיים עם זה בזמן ולא להוסיף טרדות ולחץ לשבוע הלחוץ במילא. אנחנו ממליצות לסגור את פינת סידורי ההושבה לפחות חמישה ימים לפני האירוע.

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תעשי שיחת סיכום עם בן הזוג

הרבה פסיכולוגים יעידו שמה שעוזר להרגיע אותנו לפעמים הוא לשמוע את עצמנו מדברים על הדברים בקול רם וכך ‘לשחרר’ את הבעיות מאיתנו, לפחות קצת. לכן, שבי עם החתן ותסמנו יחד וי על כל המשימות הקשורות לחתונה שכבר מאחוריכם. זה יכול להיות מול קובץ אקסל עם המשימות לחתונה או סתם בעל פה, העיקר שתדברו על זה ביחד ותוכלי להרגיש שכמעט הכול מאחורייך, ומה שלא – הנה הזמן הזמן לעשות אותו.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

צ’ק ליסט אחרון עם החתן. צילום: Sally Pinera

**** איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תקבעו לכם דייט, אפילו בבית

כדי לא ליפול למקום שאתם מדברים רק על האירוע ועל פרטים טכניים, תקבעו לכם ערב אחד בשבוע האחרון ותצאו למסעדה, לבר, או סתם תבשלו בבית ותשבו עם בקבוק יין ותיהנו מהביחד שלכם. מותר, כמובן, לדבר על החתונה, אבל נסו מהמקום המרגש שבדבר ולא מהמקום האופרטיבי. זה גם בסדר להיעזר זה בזה אם יש קשיים וחששות – זהו הזמן להציף אותם ולאגור ביחד כוחות ליום הגדול שלכם. אנחנו ממליצות – לדבר על ירח הדבש שבאופק.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

דייט בבית. זוכרים מה זה? צילום: Jaci Marie

****
איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תקבעי גם ערב כיפי עם חברות

החברות הקרובות שלך כבר שמעו אותך מדברת בלי סוף על החתונה שלך, כך שבשבילן זאת בוודאי תהיה חגיגה לעשות זאת בפעם האחרונה בהחלט. תקבעי איתן לשעתיים שלוש בהן תוכלו ביחד לצחוק על כמה היית מתישה ולחוצה (או דווקא נהדרת?) בתקופה של ארגון החתונה, וגם לדמיין ולפנטז איך ייראה האירוע הגדול. הן כאן בשבילך והן יעטפו אותך באהבה, וזה בדיוק מה שאת צריכה ברגעים מלאי הסטרס האלה.

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

מה הן אומרות, היית בריידזילה? צילום: Barefoot Blonde

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה תכיני רשימה של דברים שאסור לשכוח ביום החתונה

זוג נעליים נוסף לריקודים, כתובה, עדשות, בושם, טבעות נישואין – יש עוד כל כך הרבה דברים שתצטרכו לקחת אתכם לאירוע וכדאי להיות אחראים מבעוד מועד. תכיני רשימה של כל הדברים שכל אחד מכם צריך לקחת ותוודאי שאת יודעת איפה כל דבר נמצא ומה כבר אפשר להכין מראש בתיק שתיקחו אתכם. לאחראיות המוגזמות – אפשר לתלות על המקרר או על הדלת, או לשים תזכורות בטלפונים כדי לוודא ששום דבר לא יישכח.

צקליסט ליום החתונה מחכה לך כבר כאן

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

תרשמו את כל מה שלא תרצו לשכוח ביום הגדול. התמונה מתוך האינסטגרם

****

איך להירגע מהלחץ בשבוע שלפני החתונה

אל תילחמי בלחץ

הרעיון האחרון ברשימה – וגם החשוב ביותר, בעינינו – הוא לא להילחם בלחץ. קבלי את השבוע האחרון כמלחיץ ותהיי מוכנה לדאגות ולמחשבות שיצוצו בו. כן, הגיוני שלא תירדמי בלילה, וטבעי שלא יהיה לך תיאבון. שחררי וקבלי את זה ואל תרגישי לרגע שמשהו לא בסדר בתגובות שלך לדברים. אומרים שחצי מהדרך לפתרון הבעיה הוא ההודאה שיש בעיה. אז תודי בכך שיש ‘בעיה’: את מתחתנת! וזה מלחיץ! אבל עוד מעט הלחץ יתחלף בכיף ובהתרגשות ואת תזכרי את היום הזה בעיקר כחוויה מטורפת.

קטגוריות
המגזין
תגיות
תכנון חתונה
Menu Title
x