צילום אביב אברגל 3 (1)

עשו ואל תעשו: דיג'יי לחתונה

להגיע לחתונה של זוג אחר כדי להתרשם מעבודת הדיג'יי? להרכיב רשימה מדוקדקת של כל השירים שאתם רוצים? או פשוט לתת אמון באיש המקצוע שבחרתם? קבלו מדריך לעבודה עם האדם מאחורי אחד התפקידים החשובים באירוע

  • מושיקו שטרן

בחירת הדיג'יי המנצח היא מלאכה לא קלה בכלל: בניגוד לרוב נותני השירות שמעורבים באירוע, לדיג'יי אין תוצר ויזואלי שאפשר פשוט לראות בעיניים, מה גם שלרוב הזוגות אין את הידע המקצועי הנדרש בתחום. כתוצאה מכך, זוגות רבים מוצאים את עצמם עושים טעויות בהתנהלות מול הדיג'י לאורך הדרך, מתחילת שלב החיפושים ועד שמתנגן השיר האחרון באירוע.

נשאלת השאלה – איך עושים את זה נכון? דיג'יי מושיקו שטרן יודע דבר או שניים בנושא, מכיר את כל הטעויות הנפוצות בתחום המוזיקה לחתונה. מאחוריו ניסיון של 17 שנה, במהלכן תקלט ב-1,000 חתונות לכל הפחות, וכיום הוא הבעלים של ZE DJ! ושדר ברדיוס 100FM. בזכות ניסיונו העשיר, הוא גיבש רשימה מפורטת של כללי עשו-אל תעשו לזוגות, שיקנו לכם את הבטחון לעבור את האירוע בהצלחה מקסימלית:

צילום אביב אברגל 2
אין תחליף לניסיון. צילום: אביב אברגל

תהליך הבחירה

עשו: שבו עם הדיג'יי לפגישה אישית

אל תעשו: בואו לאירוע של זוג אחר

"אין שום סיבה לבוא לאירוע שהוא לא שלכם", מבהיר הדיג'יי. "ראשית, לעולם לא תדעו מה הטעם של הזוג שמתחתן באותו יום. שנית, הדיג'יי צריך לטפל בזוג של אותו הערב ולא להרשים אף אחד אחר. בנוסף, יש להתחשב בזוגות שמתחתנים באותו הערב. הרי גם אתם לא הייתם רוצים להפוך את החתונה שלכם למצעד של זוגות מתעניינים".

 

הפגישה האישית עם הדיג'יי

עשו: הגיעו מוכנים

אל תעשו: הגיעו עם רשימת שירים מדויקת

"שווה להגיע לפגישה עם שיר הסלואו, שיר החופה, שיר שבירת הכוס וכיוונים כלליים", מסביר מושיקו, "אבל ממש לא עם רשימת שירים מדויקת. זה כובל את ידיו של הדיג'יי, ובפועל זה ממש כמו להביא מחשב שמנגן את המוזיקה".

אז איך נראית הפגישה היעילה ביותר? "הזוג מפנה כשעה-שעה וחצי מזמנו לפגישה אחת מדויקת, שאותה עושים כמה שבועות לפני האירוע. בפגישה מציפים את הדגשים החשובים, נותנים כיוונים כלליים לאווירה ברחבה, ומשם הדיג'יי יוצא למסע מוזיקלי שמשלב את יכולות קריאת הקהל שלו עם טעמכם. עדיף שהפגישה תהיה כמה שאפשר קרובה לאירוע, על מנת להיות  מעודכנים מוזיקלית״

צילום אביב אברגל 1
תחקיר מעמיק הוא בגדר מאסט. צילום: אביב אברגל

מעורבות של הסביבה

עשו: חשבו קודם כל על עצמכם ועל טעמכם האישי

אל תעשו: ערבו גורמים נוספים בכל החלטה

"זוגות שמערבים את המשפחה והחברים בצורה מופרזת, ואף מביאים אותם לפגישת המוזיקה זו בעיה", מסביר מושיקו. "זה מעיק גם על הזוגות כשכל אחד נותן את דעתו והאינפוט האישי שלו".

מנגד, אם לזוג יש טעם מוזיקלי שחורג מגבולות המיינסטרים ורוצה שגם הפלייליסט בחתונה ישקף זאת, שטרן מציע לחשוב פעמיים. "בדקו היטב אם הקהל מתאים לזה. אם הקהל מתאים – זה יהיה מדהים. אם הוא פחות מתאים, זה עלול לגמור לכם את החתונה ולאכזב את האורחים. הרי בסופו של דבר הם באו לשמוח ולשמח אתכם, חשוב שתאפשרו להם את זה", לדבריו.

בזמן האירוע, לא פעם הדיג'יי מוצף בבקשות של האורחים לנגן שירים שהם אוהבים, והדבר עשוי להפריע למהלכו התקין של האירוע ולשיקול דעתו המקצועי. "דיג'יי לא אמור להתייחס לבקשות שלא קשורות למהלך האירוע. אני תמיד ממליץ לזוגות לבחור נציג אחד מוסכם מטעמם, שירכז את הבקשות ויעביר לדיג'יי רק בקשות מתאימות״ .

 

שילוב המסיבה באירוע

עשו: חשבו על flow הגיוני למסיבה

אל תעשו: תגרמו לאורחים לזגזג בין רחבת הריקודים למקומות נוספים

מסיבה מוצלחת אמורה לזרום בצורה הגיונית, עם כמה שפחות עצירות באמצע, אלא שזוגות רבים נוטים לשכוח זאת. "כל אייטם אטרקטיבי שרוצים להוסיף לאירוע – דאגו שיהיה קרוב לרחבה ולא יגרום לנטישה או פירוקה: קירות צילום שממוקמים בד"כ בחוץ, פלטת קינוחים שממוקמת בד"כ ביציאה. זכרו שכל אלמנט צריך להיות אורגני, זורם באירוע וקרוב לרחבה".

"יש מקומות שמגישים אוכל בצורה לא מסונכרנת עם הריקודים", ממשיך מושיקו. "חלקו נכון את האירוע. החליטו מתי האורחים יושבים לאכול ותנו להם את הזמן, מבלי להכריח אותם לקום לרקוד בין המנות. אפשר בהחלט לייצר אווירה מרקידה וכיפית, גם בהפסקה, לטובת מי שממש לא רוצה להתיישב לאכול, אבל בכל מקרה כדאי לדאוג לווליום נמוך יחסית, ולנגן בשלב הזה את השירים שאולי לא יופיעו בשלבי השיא של הערב״.

צילום אביב אברגל 3
אל תאבדו את ה-flow לאירוע. צילום: אביב אברגל

איכות הסאונד

עשו: לכו לשמוע את הסאונד של הגן/האולם בזמן אמת

אל תעשו: הקשיבו להבטחות של מתחמי האירועים בלי לבדוק בפועל

"יש מקומות שמנמיכים את המוזיקה בשעות הערב המאוחרות, מבלי להודיע על כך מראש. אני מציע לזוגות להגיע למתחם האירועים בכוונה בשעות הלילה, כדי לבדוק שההגברה והסאונד מספקים אותם".

 

שעת סיום

עשו: סיימו את האירוע בטעם טוב

אל תעשו: המשיכו בכל הכוח רק מתוך תחושת מחויבות

מושיקו שטרן רוצה לשבור סטיגמה בעניין זה: "אירוע שנגמר מאד מאוחר הוא לאו דווקא אירוע מוצלח. אני מציע להרגיש יחד עם הדיג'יי, בזמן אמת, מהו הרגע הנכון לסיים, ולעשות את זה בשלב שעוד נשאר חיוך על פני האורחים".

צילום ארתור ארונוב
מי אמר שהמדד להצלחת האירוע היא שעת הסיום שלו? צילום: ארתור ארונוב

מילה לסיום

עשו: הגיעו לאירוע שלכם משוחררים

אל תעשו: הפכו למנהלי האירוע בפועל

כאמור, מושיקו היווה חלק בלתי נפרד מ-1,000 אירועים, ומדי ערב הוא מתקלט בחתונה אחרת, ובזכות הניסיון העשיר, יש לו טיפ חם שלאו דווקא קשור באופן ישיר לתחום שלו. "בחרתם אנשי מקצוע מעולים בדיוק לטעמכם, תנו להם לעשות את העבודה ופשוט בואו ליהנות. חבל על כל רגע שבו תהיו עסוקים בדברים אחרים ותצאו מהרחבה. גם האורחים שלכם, שמחפשים את קרבתכם יעשו כך אחריכם", הוא מסכם.

צילום ארתור ארונוב 2
לא לשכוח לרגע שזה היום שלכם, ופשוט ליהנות ולרקוד עם המוזיקה. צילום: ארתור ארונוב

 

מושיקו שטרן הוא בעלים בקבוצת ZE DJ. לפניה לכותב לחצו כאן

מידע שימושי