צ'קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים | מגזין חתונות – מיי דיי

צ’קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים

אז יש טבעת, כבר סיפרתם לכולם, ההתרגשות בעיצומה, ועכשיו הגעתם לשורה התחתונה – בחירת לוקיישן ליום הגדול. אז אם כבר שמתם עין על מתחם מסוים, קחו רגע לעבור על הצ'ק ליסט הבא, שיעזור לכם לוודא שאתם בוחרים נכון

השלב הראשון ואולי המכריע ביותר בארגון החתונה זה להחליט איפה היא תהיה. זה יקבע את התאריך שבו תתחתנו, כמה תצטרכו להשקיע בעיצוב המקום ובעצם מסמל את יריית הפתיחה של ארגוני החתונה. כמובן שמומלץ לגבש מראש דעה לגבי כמה אנשים אתם הולכים להזמין ואיזו מן חתונה בא לכם (בטבע, בעיר, על הים או בגן אירועים), אבל גם אם אתם חושבים שכבר מצאתם את מקום חלומותיכם, הנה כמה דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם סוגרים עסקה.

1) רישיון עסק: לפני שבכלל מתעניינים במקום כלשהוא, הכי חשוב לוודא שיש לו רישיון עסק. בקשו מהמנהלים שיראו לכם אותו, לא מספיק שיגידו לכם שיש אחד כזה. אם יש לכם ספק, תוכלו לבדוק את זה בעצמכם בעירייה שאליה שייך גן האירועים. חבל שתגיעו למועד חתונתכם והמקום שבו בחרתם יהיה נעול (ויש לא מעט זוגות שזה קרה להם).

צ'קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים

2) כימיה: אחד הדברים החשובים בבחירת ספקים בכלל וגני אירועים בפרט זה הכימיה שיש לכם עם בעל המקום והעובדים שלו. חשוב שתוכלו לסמוך עליהם, שתדעו שאתם בידיים טובות ושתגיעו בלב שלם ליום הגדול. גם אם מצאתם את המקום המושלם בעיניכם אבל הרגשתם לא בנוח עם המנהל שלו, תחסכו לעצמכם הרבה כאב לב ותמשיכו לחפש. תחושה טובה עם איש הקשר שלכם במקום בו תתחתנו זה קריטי בשביל לא להיות בלחץ לקראת החתונה.

צ'קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים

3) גמישות: לכל אחד יש את הדברים הקטנים שחשובים לו מאד: מיקום החופה, רחבת הריקודים, צורת ההגשה ועוד. שימו לב שהצד השני יהיה גמיש לבקשות שלכם, ידע להקשיב וגם לתת פתרונות.

4) נוחות: אחד האלמנטים החשובים בבחירת מקום החתונה הוא המיקום שלו. עד כמה זה קרוב למשפחות? האם יש גישה נוחה לאנשים מבוגרים? אם יש הרבה אורחים מבוגרים, האם תצטרכו הסעה מאורגנת עבורם? האם יש מקומות חנייה לכל האורחים? והאם הם יצטרכו לשלם עבורה או שהגן יציע הסדר נוח? כל אלה שאלות שעדיף לתת להן מענה לפני שסוגרים עם המקום.

צ'קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים

5) לראות את המקום בזמן אירוע: הדרך הטובה ביותר להתרשם מהגן שבחרתם היא להגיע לאירוע שמתקיים במקום. תאמו את הביקור עם נציגי הגן שבחרתם, ופנו שעה-שעה וחצי ביומן כדי להתרשם. זהו ביקור קריטי עבורכם מפני שזו הדרך היחידה שבה תוכלו לראות איך המקום מתפקד בזמן אמת. שימו לב שהשירותים נקייםֿ, שהמוזיקה לא רועשת מדי, שהתאורה לטעמכם ושהאווירה הכללית מתאימה לכם. כמובן שכל אירוע מעוצב קצת אחרת, אבל קחו בחשבון שמה שאתם רואים לא יהיה רחוק במיוחד מאיך שיראה האירוע שלכם. אפשר גם לבקר במדור “חתונות אמיתיות” שלנו ולבדוק אם המקום שאתם מתעניינים בו מופיע שם. גם דרך תמונות של חתונות שמופיעות שם תוכלו להתרשם מאיך ייראה הערב שלכם.

6) לשמור על התקציב: נסו להבין מה התקציב שתרצו להשקיע בגן ולפי זה בחרו מספר גני אירועים שמתאימים לתקציב שלכם. זאת תהיה ההוצעה הכי גדולה שלכם במהלך ארגון החתונה ולכן כדי למנוע אכזבה תדאגו מראש לבקר במקומות שמתאימים לסכום שאתם רוצים להוציא. דרך אגב משא ומתן על המחירים זה דבר מקובל מול גני האירועים ובמיוחד אם אתם מתחתנים בחורף או באמצע השבוע כדאי לכם לנסות לראות איפה תוכלו להוריד במחיר.

7) החוזה: חשוב שכל הבטחה שניתנת לכם, מהפגישה הראשונה עם בעל העסק ועד חתימת החוזה, תהיה כלולה בחוזה עצמו. גם דברים שאולי נראים לכם איזוטריים ומובנים מאליהם כמו: “אם לא ירד גשם או יהיה קר מדי נאפשר לעשות חופה בחוץ”, “אם האירוע ימשיך קצת אחרי השעה שסוכמה לסיום האירוע לא נחייב אתכם” וכדומה. מומלץ גם לראות את החוזה לפני החתימה עליו, ולשים לב לכל המוקשים.

צ'קליסט: דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים גן אירועים

קטגוריות
מידע שימושי
תגיות
טיפים,גן אירועים,מקום חתונה,מקום להתחתן,שי שחר,איל הצילום,שחר וין,AGS
Menu Title
x