ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל | מגזין חתונות – מיי דיי

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

כשנכנסים לסטודיו של מעצבת שמלות הכלה טלי הנדל הממוקם בשוק הפשפשים הזמן עוצר מלכת, ולכמה רגעים החוץ הסואן משתתק ואנו נשאבים לעולם שכולו עדינות רומנטית. סלון עם רהיטי וינטג’, פרחים מכל עבר וכמובן, שמלות כלה שמעטרות את הסטודיו בלבן.

טלי הנדל, שפועלת כמעצבת שמלות כלה משנת 2010, נכנסה לתחום לאחר שעיצבה לעצמה שמלה לחתונה שלה. עם תום הלימודים לתואר בעיצוב אופנה בשנקר, טלי עבדה כמעצבת בכירה בחברת אופנה גדולה בארץ, אך בקשות של חברות והסביבה גרמו לה להבין ששמלות כלה הן ייעודה והיא יצאה לדרך עצמאית. לפני כשנה היא עברה לסטודיו חדש ומקסים בלב יפו.ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדלביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

טלי, נשואה פלוס שניים, מגלה שהגיעה לתחום הכלות מסגנון שונה לחלוטין: “הגעתי ממקום של אופנת סטריט, גם כאשר למדתי בשנקר פחות התחברתי לקורסים של שמלות כלה וערב. בשנת 2008, שנתיים לפני שפתחתי את המותג, חיפשתי שמלת כלה עבור עצמי וכל השמלות הרגישו לי טו מאץ’, מוגזם ומפואר מדי או לחילופין בסגנון פשוט מדי. חיפשתי את האמצע – סטייל שהוא רך, רומנטי ולא פרובוקטיבי. אז החלטתי לעצב שמלה לעצמי, אחר כך גם לחברותיי, והשאר – היסטוריה”, מספרת טלי.

בכל קולקציה קיימים מספר מצומצם של דגם, וכלה הנכנסת לסטודיו יכולה לבחור מהקולקציה הנוכחית אך גם מלא מעט דגמים מקולקציות קודמות – דגמים שהם קלאסיים ונשארו רלוונטים גם היום, אחרי שלוש או ארבע שנים. כך, דגם מקולקציית 2011 מקבל טוויסט עדכני בקולקציה הנוכחית בהתאם לטרנדים. טלי מעצבת מאפס כל שמלה מחדש בהתאם לרצון הכלה, לשנות או להוסיף לדגם הקיים כד ליצור דגם המותאם ספציפית עבורה. לפני כשנה הכניסה למותג את גליה, מנהלת הסטודיו, ואת הקולקציה האחרונה הן עיצבו יחדיו.ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

מה ההבדל בין הקולקציות הקודמות שלך לקולקציה הנוכחית?“נשארתי בסטייל וינטג’ רומנטי אבל הסגנון ללא ספק התחדד והפך ליותר מגובש. פעם קצת פחדתי להעז, לא הלכתי על מראות שהם מנצנצים, לא ידעתי איך הקהל יגיב אבל עכשיו אני מכירה את הכלות ויודעת מה הן אוהבות. השמלות הפעם מעט יותר גלאם, זוהרות אבל עדיין במראה נקי ורומנטי, לא זועק ומאד עדין”.

לצד דגמים רכים, נשיים הדוברים את השפה הרומנטית של הנדל היא החליטה להוציא העונה גם שלושה דגמים במהדורה מוגבלת ומחומרים ייחודים – כמו למשל שמלת “ניו יורק”, עשויה טאפט משי, חומר שלא משתמשים בו יותר מדי בעולם שמלות הכלה בארץ, והחלק העליון מחורז פאייטים. כל השמלות של טלי הן לקנייה בלבד, בטווח מחירים 8,000-11,000 שקלים.

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

שמלת “ניו יורק” במהדורה מוגבלת

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

מימין: שמלה משנת 2011, משמאל: ורסיה עדכנית של אותו הדגם

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

החלק התחתון מחורז ומלא עיטורים, החלק העליון שקט ונקי

ספרי לנו על העבודה בסטודיו.“הצוות שלי מונה את גליה, מנהלת הסטודיו, תופרת ותופר שאחראיים על התדמיתנות, הגזירה, ואני אחראית על עבודת השזירה והחריזה. גליה ואני עובדות על קולקציה כשלושה חודשים, וזה מתחיל באיסוף חומרים והשראה. לאחר מכן מגיעה חיפוש פיזי של בדים, סרטים ועוד חומרים – אני משתמשת בעיקר בתחרות סולטיס צרפתיות ושיפוני משי. לפעמים אני קודם מוצאת בד, סרט או חומר מיוחד ואני אקבל ממנו השראה, ולאו דווקא לשבת ולחפש השראות ולאחר מכן לחפש חומרים”.

גליה היא הגורם המאזן בין השתיים. “היא מורידה אותי לקרקע אם יש לי רעיונות שונים שהם לאו דווקא מסחריים, אלא יותר אמנותיים”. המכנה המשותף של השמלות כולן הוא שהן קלילות ורכות, בעבודה של שכבות – במקום חלק תחתון אטום טלי מוסיפה שכבות זו מעל זו, במראה מרחף שניתן לראות צללית רכה של הרגליים.

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדלביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

טלי וגליה בעבודה משותפת

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

מיהי הכלה שלך?“הכלות שלי מאד דומות אחת לשניה מהבחינה שלכולן יש סגנון מאד עדין, והן בדרך כלל עובדות במקצוע עם אופי טיפולי כמו קלינאיות תקשורת, רופאות, מורות”.

עם הרבה מהכלות טלי נשארת בקשר טוב, ואפילו היו לא מעט כלות שהותירו רושם כה עמוק בסטודיו שהוחלט לקרוא על הדגם שלבשו בשמן. כך, שתי כלות בשם ג’וד שהלכו על אותה השמלה – ומכאן הדגם קיבל את שמו. “הדגם ‘אנדריאה’ נקרא על שם כלה פרואנית שהתאהבה בארגנטינאי ומתגוררת בספרד. היא מצאה שמלה שלנו באינטרנט והחליטה שהיא רוצה אותה. היא שלחה לנו מידות ותמונות, ואנחנו שלחנו לה את הדגם התפור בדיוק עבורה. זה נראה עליה מושלם, והדגם החדש כמובן נקרא על שמה לבסוף”.

רצינו להודות לטלי ולצוות מלא הכשרון שלה על ביקור סטודיו מעורר השראה, ולאחל לה שרק תמשיך להגשים לכלותיה את חלומותיהן על השמלה המושלמת עבורן.

ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

הד פיסים: Lay*D ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדלביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל ביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדלביקור סטודיו אצל המעצבת טלי הנדל

צילום: דניאל ישר

קטגוריות
ביקור סטודיו
תגיות
טלי הנדל,שמלות כלה,dy photography,סיקור סטודיו
Menu Title
x