ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש | מגזין חתונות – מיי דיי

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

מהרגע בו נכנסנו לסטודיו של מעצב שמלות הכלה יואב ריש נחתה עלינו השראה אופנתית במיוחד – הקירות מעוטרים בתמונות של איקונות אופנה משלל תקופות, בקיר אחר מונצח מבחר של תמונות קטלוג מכל הקולקציות שלו כקולאז’ אמנותי וכמובן, שמלות הכלה המרהיבות המוצגות בין חדרים מעוצבים כמו חדרי מלון בוטיק בסגנון של פעם.

יואב ריש, 31, הפך בשנים האחרונות לשם דבר בעולם שמלות הכלה הישראלי. קפצנו לביקור בסטודיו היפהפה שלו במרכז תל אביב, פגשנו את הצוות שעובד עימו צמוד וזכינו להצצה על קולקציית השמלות החדשה והמרגשת שלו.

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

ביקור סטודיו: המעצב יואב רישביקור סטודיו: המעצב יואב ריש 

מתי החלטת להפוך למעצב שמלות כלה? “שלא כמו מעצבים רבים שמספרים שהתחילו לעצב בגיל צעיר מאד, אצלי זה הגיע מאוחר יחסית – בגיל 19 התחלתי לעצב בגדים, בסביבות שנת 2008. כשנה לאחר מכן אחותי התחתנה, ועיצבתי עבורה את שמלת הכלה. אין מה לומר, פשוט התאהבתי בעולם הזה והחלטתי להתחיל לעצב שמלות כלה.

זו הייתה שנת 2010, תקופה מאד מעניינת בשוק שמלות הכלה הישראלי – היו רוחות של שינוי. כלות התחילו לחפש את המראה הפחות קצפתי, משהו יותר רגוע, נינוח וכפרי. וזה היה בדיוק הסגנון שעיצבתי, רך, קרוב לגוף, מחמיא, עם תחרות עדינות ובגזרות עדכניות. גם המראה של הקטלוג הראשון שלי תאם להלך הרוח הזה, באותם ימים רוב המעצבים הלכו על צילומים בבית מלון או סטודיו, אני החלטתי ללכת על צלומי חוץ במקום מאד כפרי, בסגנון ראסטיק”.

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

חמש שנים לאחר מכן, ליואב יש סטודיו מצליח לשמלות כלה וערב, עם קולקציה חדשה שצולמה כולה ברחובות ניו יורק וכמו סימנה את הצעד הבא עבורו: כניסה לשוק הכלות האמריקאי, תהליך שמתרחש ממש בימים אלו. אבל יואב הצנוע לא ממהר לקחת את כל הקרדיט אליו, ובמהלך הביקור שלנו הדגיש ללא הפסקה כי מדובר בעבודת צוות: שני, שמנהלת את החנות ונתנאל, מנהל הסטודיו, הם חלק בלתי נפרד מהמותג וכפי שנגלה מיד, יש להם חלק בכל אחד משלבי תכנון הקולקציה. ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש ביקור סטודיו: המעצב יואב רישביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

כיצד יוצרים קולקציית שמלות כלה? “מדובר בתהליך ארוך, של פחות או יותר שנה. בשלב הראשון אנחנו יוצרים לוח השראה, עליו עובדת בעיקר שני. כל מה שמרגש אותנו ויכול להוביל אותנו לקולקציה מעניינת מבחינת השראות מעולמות שונים, חומרים מיוחדים ושילובי טקסטורות. השלב לאחר מכן הוא ישיבה של שני, נתנאל ושלי במחשבה על קולקציה שיכולה לצאת מכל האלמנטים הללו. לאחר ההחלטות אני יוצר את הסקיצות.

לאחר מכן אנחנו מייצרים את הגזרות הראשוניות (טואלים) בניצוחו של נתנאל. מדובר על דגמים שמטרתם להבין מה עובד ומה לא. מצלמים את הדגמים על דוגמנית, בודקים איך זה נראה ובמקביל מודדים את השמלות גם על נשים במידות שונות. מתקנים, משנים את מה שצריך. בשלב זה נכנס לפעולה מישה, שאחראי על כל עבודת השזירה והחריזה, ויחדיו אנחנו מחליטים באילו חומרים נשתמש בעבודת השזירה. השלב האחרון, שהוא למעשה חודש נטול שינה – יצירת הקולקציה עצמה על הבדים והחומרים ‘האמיתיים'”.
 ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

מהי ההשראה לקולקציה הנוכחית? “צילומי הקולקציה שהתרחשו בניו יורק למעשה מעידים על ההשראה העומדת מאחורי כל שמלה – שילוב של אורבניות בתוך השמלות המתנופפות והרכות, דרך ‘בריחה’ מהגזרות הכלתיות המסורתיות ויותר מחשבה על טרנדים שולטים בעולם האופנה ויישומם בשמלות הכלה. יש משקל רב לעבודת השזירה והחריזה, העונה הלכנו על שיבוץ אבנים ממש בתוך הבית שלהן – במקום לתפור אותן חשופות. זה סגנון הלקוח מעולם התכשיטנות, בדרך כלל לא משבצים כך אבנים על הבגד, וזה מכניס נופך חגיגי ומיוחד לשמלה”. 

את מי אתה חולם להלביש בשמלת כלה? “אם אני צריך לבחור מישהי מהארץ, זו תהיה גל גדות – למרות שהיא כבר התחתנה. היא נראית לי חמודה, ושיהיה כיף לעשות איתה מדידות וכמובן יש לה גוף מצויין עבור שמלת כלה”.

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

ביקור סטודיו: המעצב יואב ריש

שמחנו להתארח מאחורי הקלעים של אחד המעצבים המעניינים בארץ – דרך הביקור בסטודיו גילינו כמה עבודת צוות יכולה להיות מפרה ומרתקת, ומובילה לקולקציות שמלות כלה מרגשות ומלאות השראה. 

צילום: קרן לחמן – WED FASH ART

 

קטגוריות
ביקור סטודיו
תגיות
יואב ריש,שמלות כלה,wed fash art,ביקור סטודיו,קרן לחמן
Menu Title
x