המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה | מגזין חתונות – מיי דיי

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

מהי תמונת המצב בעולם האירועים בימים אלו, ומה זוגות המתכננים כעת את יום החתונה צריכים לעשות? ראיינו בעלי אולמות אירועים, צלמים, מעצבים ועוד, ולכולם יש אותו המסר: אין מה לחשוש, אנחנו איתכם בזה

עם התפשטות נגיף הקורונה בעולם וההשפעה המורגשת על עולם האירועים בפרט, החלטנו לפנות אל הספקים מנבחרת החלומות שלנו על מנת לקבל תמונת מצב אמיתית עבור הקוראות שלנו. ברור לנו שהחשש האמיתי אינו נובע מהבעיה עצמה אלא בעיקר מחוסר הודאות והבלבול שרבים חשים כרגע. השאלה העיקרית המרחפת כרגע היא: האם להמשיך ולתכנן את החתונה? ובכן, התשובה היא כן, אך בצורה מושכלת, מודעת ומוכנה לכל תסריט. נכון לכתיבת שורות אלו, משרד הבריאות הורה על איסור התקהלות של מעל למאה איש עד להודעה חדשה, כמות מאתגרת ומצומצמת בהחלט ביחס לחתונות בישראל. איגדנו לכן בכתבה הזו את כל מה שצריך לשים אליו לב, בין אם החתונה מתקיימת בעתיד הקרוב ובין אם אתם עדיין בשלב התכנון המוקדם. נתחיל ממה שנחוץ לדעת לגבי ההתנהלות מול אולמות האירועים, ונמשיך עם טיפים לגבי ספקים פרטיים מעולמות העיצוב, צילום, איפור ועוד.

**

לדיווחים בזמן אמת, מומלץ להתעדכן באתר משרד הבריאות

**

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

צילום: לוז|LUZ

 

אולמות אירועים

נתחיל מהנושא הגדול ביותר, אולמות האירועים. שוחחנו עם מספר בעלי אולמות וגני אירועים, ולכולם היה את אותו המסר: אנו נשמח להתחשב בזוגות לאור המצב, ונבחן כל מקרה לגופו. מה זה אומר בפועל? לאור העובדה שאורחים של זוגות רבים אמורים להגיע מחו”ל או נמצאים בבידוד, קיים פוטנציאל שמספר המוזמנים עליו התחייבתם, ירד בפועל. כתוצאה מכך, מקומות אירועים רבים החליטו לדחות את ה”דד ליין” להעברת מספר אישורי ההגעה מצד הזוג, ובכך להעניק להם יותר מרחב תמרון והימנעות מהפסד כספי. נוסף על כך, במידה והתרחיש הוא כזה המצריך לדחות לגמרי את תאריך החתונה, דבר שבדרך כלל מתבטא בקנס כספי מצד האולם, ההשלכות כעת יהיו יותר קלות. מספר בעלי אולמות אמרו לנו שבמידה ומשרד הבריאות יצמצם משמעותית את מספר האנשים המותרים להתקהלות או אפילו יאסור לחלוטין על קיום אירועים פרטיים, הם יאפשרו לזוגות לדחות את תאריך האירוע בחינם. כאן יש לציין, שבמסגרת החוזה עליו אתם חותמים עם בעל האולם, חשוב לשים לב שקיים סעיף המתייחס לדחייה/ביטול האירוע עקב “כוח עליון”, מה שיגרור השלכות נמוכות יותר מאשר דחיית/ביטול האירוע עקב נסיבות אישיות למשל. בנוסף, כמובן שחשוב לשים לב שהם מכלילים את התפשטות נגיף הקורונה תחת סעיף זה.

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

צילום: חן לוי

ספקים

ההתנהלות מול הספקים היא מעט יותר מורכבת, מכיוון שלעומת אולמות האירועים שהם גופים גדולים, כאן ההתנהלות היא מול אנשים עצמאיים, שהשירות עליו הם מתחייבים מתחיל ונגמר בהם. במידה והמאפרת או הדי ג’יי למשל צריכים להיכנס לבידוד, מה עושים? בדקנו מול ספקים מנבחרת החלומות שלנו את כל התרחישים האפשריים כדי שהקוראות שלנו יהיו מוכנות לכל סיטואציה. גם כאן המסר העיקרי הוא אחיד בין כולם: עוברים עלינו ימים מורכבים ומאתגרים, אבל אנחנו מלווים את הזוגות שלנו יד ביד ואנחנו לחלוטין יחד איתם באותו המצב. ההמלצה שלנו היא לא להיכנס לפאניקה, להמשיך ולתכנן את החתונה כרגיל, תוך שמירה על גמישות מחשבתית והבנת המצב. כאן חשוב לציין, שבחירת הספקים ונותני השירות לחתונה לא צריכה להתבסס רק על כישרון, אלא גם על האישיות והמקצועיות שלהם. תבחרו ספקים שאתם סומכים עליהם ושיהיה אפשר לדבר איתם בפתיחות במצבים כמו זה שאנו נמצאים בו כעת.

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

צילום: people photography, מאפרת: ענבל מרגלית

מה קורה בשטח נכון לרגעים אלו?

ספקים סיפרו לנו שממש בימים אלו עדיין מתקיימות חתונות גדולות ויפהפיות והכול מתנהל באופן תקין, אך כאמור נכון ליום רביעי בערב ולהנחיות החדשות כנראה שהמצב הזה הולך להשתנות. אז מה לגבי זוגות שמתכננים כעת את החתונה? ההתנהלות היא יותר גמישה מהרגיל, שבעיקר מתאפשרת בזכות העידן הדיגיטלי בו אנו חיים. ספקים מספרים לנו שהם מקיימים פגישות וירטואליות עם זוגות שנמנעים מלנסוע בתחבורה ציבורית או אפילו נמצאים בבידוד, באמצעות שיחות וידאו. הם חותמים על חוזים דרך המייל ומתנהלים כספית דרך העברות בנקאיות באפליקציות.

מה קורה אם הספק נכנס לבידוד?

במידה ומדובר בספק שכל העסק נשען עליו, כמו צלם, די ג’יי, מאפרת או מעצבת שיער, הוא על פי החוזה מחויב למצוא לעצמו תחליף ראוי. מי מחליט האם התחליף ראוי מספיק? הזוג. במידה והזוג אינו מסכים עם התחליף ושני הצדדים לא מגיעים להבנה הדדית, הספק מחויב להחזיר את המקדמה ששולמה לו, והזוג יכול לחפש ספק אחר בלי להיות חייב לספק המקורי. כמובן שכל האמור חייב להיות מעוגן בחוזה מול הספק, ולכן חשוב מאוד לוודא שזה המצב טרם החתימה. בנוסף, גם כאן יש לוודא שקיים סעיף “כוח עליון” וכן שהספק מכליל את התפשטות נגיף הקורונה תחת סעיף זה. בהמשך לכך, במידה ומדובר בספק שנכנס לבידוד אך מאחוריו יש צוות שלם, כמו למשל מעצבת או מפיק, המצב הוא יותר פשוט. מעצבת מהדרים טים אומרת לנו: “האמת היא שאני לא חוששת בכלל. במידה ואכנס לבידוד אני סומכת על הצוות שלי באלף אחוז וכמובן שאהיה איתם בקשר לאורך כל הדרך באמצעות תמונות מהמקום”.

מה עושים אם המצב מחייב לדחות את האירוע?

כל ספקי נבחרת החלומות ששוחחנו איתם ללא יוצא מן הכלל, גילו התגמשות והתחשבות ראויה לציון במצב. חלקם אף דאגו כבר להודיע לזוגות שלהם באופן חד משמעי שהם ילכו לקראתם במקרה של דחיית האירוע, ללא השלכות כספיות. צלם מהדרים טים מוסר לקוראות שלנו: “בכל יום יש עדכון אחר. אני מציע שכל מי שזה עוד רחוק ממנו שימשיך כרגיל, וכל מי שחוגג בקרוב ובאמת יגיע הרגע בו צריך לקבל החלטות, במקרה הכי גרוע דוחים. שלא כמו באירועים עסקיים, בחתונות ובאירועים פרטיים אחרים אפשר לדחות לתאריך אחר שנוח למשפחות. יש לנו למשל זוגות שעשו עליה וכל האורחים שלהם הם מחו”ל. הם פשוט דחו את האירוע כמה חודשים קדימה, ואנחנו מלווים אותם בכל מה שהם צריכים”.

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

צילום: people photography

השורה התחתונה

לסיום, תזכרו שכל הספקים ונותני השירות שלכם נמצאים יחד איתכם בדיוק באותה הסירה. לכולכם יש את אותה המטרה, להגשים את חתונת חלומותיכם. שלושת הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לעשות כרגע הם:

  1. להיות גמישים וערוכים לכל תרחיש, ולקחת בחשבון שגם בחתונות המתקיימות בשגרה צצים בלת”מים.
  2. לקבל החלטות תוך הבנה מושכלת של המצב, ולשים לב לחוזים עליהם אתם חותמים מול הספקים.
  3. לא לתת למצב להעיב על השמחה וההתרגשות שלכם ולזכור מה חשוב באמת: הזוגיות שלכם, ובריאות וביטחון האורחים שלכם.

 

לכל התלבטות, התייעצות או סתם פריקת רגשות והזדהות עם מאורסות אחרות, אתן מוזמנות לבקר בקהילת הכלות הסגורה שלנו בפייסבוק. מזל טוב!

המדריך המלא: איך לתכנן חתונה בצל הקורונה

צילום: חן לוי

קטגוריות
מידע שימושי,המגזין
Menu Title
x