המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין | מגזין חתונות – מיי דיי

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

קטנה אך כל כך חשובה, עד כדי כך שטקס החופה לא יכול להתקיים בלעדיה – אנחנו מדברות כמובן על טבעת הנישואין. מדובר בתזכורת תמידית שתלך עמכם לכל מקום ותצהיר על אהבתכם והיא בעלת חשיבות מכרעת, אבל אנחנו מרגישות שבשנים האחרונות היא נותרת מחוץ לאור הזרקורים ולא מקבלת מספיק תשומת לב בתכנונים לקראת החתונה.

בדרך לרכישת הטבעת צריך לחפש לא רק את הטבעת היפה וההולמת ביותר, אלא גם כזו שהיא “כשרה” ומתאימה לכללי טקס הנישואין ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן – כדי לעשות קצת סדר בעניינים.

פנינו למעצבת התכשיטים הגר גולדנברג, שהעניקה לנו עצות מועילות והסבירה לנו על כמה כללים פשוטים בכל הנוגע למותר ולאסור בעולם טבעות הנישואין. כל מה שרציתם לדעת על הטבעת, ולא היה לכם את מי לשאול:המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

מקודשת, מקודשת, מקודשת. יעל ונעם, צילום: לוז

 ♥ ♥ ♥

טבעת כשרה

מי שמתכנן חתונה דתית דרך הרבנות צריך להכיר את חוקי הבסיס לטבעת הנישואין. “ראשית כל, טבעת נישואין צריכה להיות עגולה ושלמה. אם אתם מחפשים טבעת בעיצוב מיוחד ולא חלקה ורגילה, כל שאתם צריכים לבדוק הוא שפנים הטבעת יהיה סגור וצורת הטבעת עגולה. חריטה מותרת כי היא אינה פוגמת בשלמות המעגל”.

“כמו כן, הטבעת צריכה להיות קניינו ורכושו של הגבר, כלומר שהוא רכש אותה מכספו שלו וסיים לשלם עליה לפני מועד החופה”.

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

פנים הטבעת סגור ועגול. טבעת “ניטים” של הגר גולדנברג

 ♥ ♥ ♥

אסור לקדש עם טבעת משובצת או עשויית גולדפילד

הגר מבהירה כי “בכדי שבמעמד החופה הכלה תוכל לשפוט בקלות את ערכה של הטבעת, אסור לקדש עם טבעת משובצת. אבל, אם חשקה נפשכם בטבעת משובצת, תמיד אפשר לבחור מראש טבעת שתוכלו לשבץ אחרי החתונה”.

“על אותו עיקרון אסור לקדש עם טבעת שעשויה מחומר אחד אך מוצגת כחומר אחר, למשל ציפוי או גולדפילד. בקצרה: תכשיטים כאלו עשויים בצורה שונה אך בשניהם ישנו חומר בסיס כלשהו, פליז או כסף ושכבה של זהב בעוביים שונים שעוטפת אותו. בשתי האופציות מתכת הבסיס איננה זהב, אלא רק המעטפת והיא נידונה להישחק בחלוף הזמן”.

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

מותר לחרוט על הטבעת. NAME ME

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

אפשר ללכת על טבעת נקיה ולהוסיף לה טבעת משובצת, כסט ייחודי. Artemer Studio

  ♥ ♥ ♥

טבעת נישואין לגבר – מותר או אסור?

“טבעת נישואין לגבר היא לא מנהג הלכתי, אלא מנהג שוויוני שהשתרש בתרבות שלנו. זה אומר שהטבעת שהגבר בוחר לא צריכה להיות מוגבלת לשום חוקים אז מותר קצת להתפרע! מבחינה עקרונית, בחתונה אורתודוכסית, האישה לא מעניקה לגבר טבעת, אבל יש רבנים שיסכימו לשלב את המחווה בשלבים שונים של החופה, משהו שכדאי לבדוק מראש.

בנישואים רפורמיים או אזרחיים גם האישה מקדשת את הגבר ולכן הטבעת שלו הופכת חשובה יותר לטקס עצמו ולא רק לבני הזוג”.

 ♥ ♥ ♥

החומרים מהם עשוייה האהבה

תמיד כדאי להתייעץ עם המעצב או המוכר ולבדוק איזה מהגוונים, דרגות החוזק והגימורים מוצא חן בעינכם יותר ויתאים לסגנון שלכם ביום יום, למשל עבודה עם הידיים, סגנון לבוש ואופי”, אומרת הגר, “ולכן כדאי לדעת קצת יותר על החומר ממנו עשויה הטבעת”

“זהב – מתכת אצילית ויוקרתית שאינה מתחמצנת. הזהב הטהור 24K מאוד רך ולכן אינו מתאים לתכשיטים יומיומיים. בכדי להשיג את דרגת החוזק הרצויה יוצרים סגסוגת עם מתכות אחרות. כך נקבל סגסוגות זהב של 14K, 18K, 22K. ככל שהקראט עולה כך גם כמות הזהב הטהור בסגסוגת, שתהיה רכה יותר וצבעה עמוק יותר”.

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת נישואין בזהב לבן וצהוב בעיצוב הגר גולדנברג

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעות בעיצוב “ברמן”

“כשמערבבים מתכות שונות בסגסוגת נוצר זהב בגוונים שונים, כמו זהב בגוון ורוד או בגוון לבן. חשוב לציין שלזהב הלבן הטבעי גוון צהבהב משום שהזהב הינה המתכת העיקרית בסגסוגת. תכשיטי הזהב הלבן שרגילים לראות בחנויות בדרך כלל מצופים בסוג של פלטינה שנותנת גימור לבן יותר. בחירה בזהב לבן מצופה יכולה להיות נכונה ומתאימה לכם, רק חשוב לדעת שהציפוי ישחק עם הזמן ויהיה צורך לחדשו”.

“בנוסף, לסוג הגימור הסופי של התכשיט, מאט או מבריק, יהיה השפעה על איך שהעין שלנו תתפוס את צבע המתכת, וגם כדאי לדעת שגימור מאט מצריך חידוש מזמן לזמן”.

לדעת הגר, “כדאי להשקיע מחשבה רבה בשיקולים האסתטיים. הטבעות האלו הולכות לבלות על ידיכם בשארית ימיכם וכדאי שהן יתאימו לסטייל האישי ולאופי שלכם. אם תעדיפו טבעת עדינה בנוכחותה תוכלו ללכת על 14K שהוא בהיר יותר. זהב ורוד וזהב לבן טבעי ישתלבו היטב עם צבע העור וישאירו לכם מקום לשילובי צבעים”.

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעות עם טביעת האצבע של בן הזוג. סטודיו “הידרה”

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעות נישואין בזהב ורוד של הגר גולדנברג

  ♥ ♥ ♥

המידה הנכונה

“כדאי לקחת בחשבון פרמטרים שונים בעת בחירת הטבעת – האצבעות לעיתים מתנפחות בקיץ, במקרי לחץ או בעת הריון. מה שזה אומר למעשה הוא שצריך למצוא מידה שתוכל להתאים לכמה אצבעות, כך שבמקרים כאלו תוכלו להעביר את הטבעת מאצבע לאצבע בלי להרחיב או להוריד אותה. מצאו את מידת האצבע עליה תענדו את הטבעת רוב הזמן ובדקו שהיא תתאים גם לאצבעות נוספות במגוון המצבים, בעת התנפחות או הצרה של האצבעות”.המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת מחוספסת בעיצוב דנה קרספי

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

נקי ובמראה ייחודי. טבעות של דניאל קלר

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת בצורה ייחודית של דנה אריש

 ♥ ♥ ♥

אז לפני שאתם רצים לעשות “וי” נוסף ברשימת ארגון החתונה, קחו את הזמן למצוא טבעת שהיא מתאימה מכל הבחינות. בדיוק כפי שאת שמלת הכלה בוחרים על פי הסגנון, הנוחות ורמת ההתחברות של הכלה לפריט – כך גם עם טבעת הנישואין, וכאן על אחת כמה וכמה חשוב שהיא תתחבר לטבעת שכן היא תסובב איתה למשך הרבה יותר מערב אחד. ואם תעקבו אחר החוקים הפשוטים הנוגעים לטבעת המיועדת לקידושין תמצאו כי דווקא יש מקום לעיצובים שונים ומעניינים

“אל תזלזלו בטבעות הנישואין שלכם. נסו להתייחס אליהן כאל השקעה לטווח הרחוק, כפי שהן באמת. טבעות הנישואין שלכם הולכות ללוות אתכם מרבית חייכם, להשתלב בסטייל היומיומי שלכם ולעבור הלאה לילדים שלכם או לנכדים שלכם והן עמוסות בסמליות עמוקה ורומנטיקה נצחית”.

קצת על הגר גולדנברג, בעלת המותג Goldn’berg: בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. מחברת בין לימודי האמנות, ההיסטוריה והעיצוב מכל שנות לימודיה כנקודת השקה ליצירותיה. מאמינה שתכשיטים הם על זמניים, ברגעים שהם מסמלים עבורנו ולכן גם צריכים להיות מעוצבים עם המון אהבה, עשויים בצורה מוקפדת וברמה גבוהה.

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

בחריטה ובסגנון אישי. טבעות של דניאל קלר

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת עם חריטת לב של “טור – תכשיטי יוקרה”

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת עלים בזהב לבן. Melanie Casey Jewelry

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת עם חריטות של “טור – תכשיטי יוקרה”

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעות נישואין של Hot Crown, צילום: דניאל ישר

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

טבעת לו ולה. החתונה של אילה ובני, צילום: 35mm

המדריך השלם לבחירת טבעות נישואין

מזכרת אהבה שתשאר אתכם לעד. החתונה של אסתי וטל, צילום: שרון כהנא

קטגוריות
מידע שימושי
תגיות
הידרה,artemer studio,גולדנברג- עיצוב תכשיטים,טבעות נישואין,ברמן מעצבים,Dana Krespi,דניאל קלר,טבעת נישואין,הגר גולדנברג,Dana Arish fine jewelry,דנה אריש
Menu Title
x