הצצה לסטודיו המעצב ויוי בלאיש | מגזין חתונות – מיי דיי

הצצה לסטודיו המעצב ויוי בלאיש

האם באמת יש צורך להציג את מעצב שמלות הכלה המוכשר, שרק מלגלגל את שמו על הלשון נותרת באוויר ארומה של סטייל בלתי מתפשר? לויוי בלאיש (48) רזומה מכובד בתחום הקוטור, בין היתר כמעצב הבית של רוברטו קוואלי, ולפני מספר שנים פתח בארץ בית אופנה משלו המתמקד בעיקר בשמלות כלה, לצד שמלות ערב.

הכל התחיל משמלת כלה שעיצב למלאני פרס בשנת 2008, והתפתח במהרה למותג ייחודי בעולם החתונות הישראלי. בסטודיו יפהפה, בשכנות לבית הכנסת הגדול בלב תל אביב, ישנה תחושת סודיות שאופפת את המקום – של חלל קסום בלב ההמולה. בסטודיו החמים והאינטימי הכל נעשה In House – מהסקיצות הראשוניות, דרך התדמיתנות, גזרנות, תפירה, עבודות רקמה ייחודיות ועד לתוצר הסופי. לכל שמלה יש סיפור משלה, ויחדיו הן יוצרות עולם של בדים מלא שיק, בניחוח של חו”ל אך קרוב לבית.

ישבנו עם ויוי לשיחה על השראה מהטבע, תהליך העיצוב המרתק של כל שמלה ועל העבודה המרגשת עם קהל הכלות.

שמלות כלה של ויוי בלאיש שמלות כלה של ויוי בלאיש

תאר את הסגנון העיצובי שלך בשלוש מילים:
“בוהמיין שיק, נינוח וקול”.

מה מהווה מקור השראה עבורך?
“הטבע. צמחים, מזג האוויר, טקסטורות, חומרים. יש בטבע הרמוניה משוחררת. אני גם אוהב להשתמש בחומרים טבעיים כמו משי, פשתן או כותנה. בנוסף, אני מושפע מתרבויות שונות, שורשים ומסורות, וכן מסטייל הבוהו של שנות השבעים”.
שמלות כלה של ויוי בלאיש

מה אתה אוהב ללבוש לעבודה?
“תלוי איך אני קם בבוקר. בדרך כלל אני הולך על מכנסיים בעלי מפשעה נמוכה וטי שירט לבנה – יש לי ארון שלם של חולצות לבנות, או סריג. כמובן שאני מוסיף כובע, בעיקר כובע קאובוי”.

איזה שיר אתה אוהב שמתנגן בסטודיו?
“מצב הרוח הוא הקובע. בדרך כלל R&B, או מוזיקת צ’ילאאוט נעימה”.

שמלות כלה של ויוי בלאיש שמלות כלה של ויוי בלאיש שמלות כלה של ויוי בלאיש

כיצד אתה מגדיר את הכלה שמגיעה אליך לסטודיו?
“מי שמחליטה לפנות אלי מחפשת משהו שהוא פחות מתאמץ, יותר נונשלנטי ונינוח. אני מאמין שכאשר אדם מרגיש בנוח עם עצמו הוא גם נראה יותר טוב. אגב, זו אחת הסיבות בגללן אני לא מתעסק עם חומרים לא טבעיים. גם הכלה שמגיעה אלי מחפשת את הטבעי, האמיתי, הנוח”.
שמלות כלה של ויוי בלאיש

ספר לנו על תהליך עיצוב השמלה:
“השלב הראשון הוא פגישת התרשמות ראשונית אצלנו בסטודיו, במהלכה הכלה מספרת על עצמה, על אופי האירוע – האם מדובר בחתונת צהריים או ערב, מה הפנטזיה שלה, מה בא לה לשדר וכמובן מהו הסגנון שהיא מתחברת אליו. לאחר מכן מתחיל תהליך הגשמת הפנטזיה, כאשר קיימות מספר אפשרויות של בחירת השמלה: האופציה הראשונה היא בחירת שמלה קיימת, הניתנת להשכרה. כמובן שהשמלות שעוברות בקרת איכות, ניקוי וגם שינויים במידת הצורך. אופציה נוספת היא תפירה מחדש של דגם קיים, שעורכים עליו שינויים כמו בחירת תחרות, אופן שיבוץ ותוספות שונות.

שמלות כלה של ויוי בלאיששמלות כלה של ויוי בלאיש

האופציה האחרונה היא של עיצוב אישי מא’ ועד ת’. הכלה ואני מחליטים על עיצוב חדש, כמובן שעליו להתאים גם להלך הרוח של הסטודיו במקביל לפנטזיה של הכלה. בבחירה באופציה זו יש להגיע למדידות בין ארבע לשש פעמים. בפגישה הראשונה מגיעים להתאמה מדוייקת של השמלה, לאחר מכן מחליטים על סוג התחרה, מכיוון שמדובר בתחרות עתיקות כל שמלה היא – one of a kind אבל יכולה להיות דומה אחת לשנייה מבחינת ההשראה. לעיתים משתנה העיצוב תוך כדי התהליך.

השמלות נתפרות בסטודיו שלנו, למעט אלו שנשלחות לרקמות בהודו – וגם אז מדובר בחלקים מסוימים של השמלה אשר חוזרים לסטודיו ומתחברים לשמלה אצלנו בסטודיו. התופרות שלנו ותיקות ועובדות איתי מתחילת הדרך של הסטודיו שלי. עבודת התפירה היא קוטור בשיטת תפירה וגימורים מיוחדת – לאור העובדה שהרבה מהשמלות נתפרות באלכסון ודורשות מיומנות. כל השמלות עשויות מבדי משי 100%, אבני סוורובסקי ופנינים, ישנן שמלות שעליהן יותר מ-10,000 אבנים!”.

מה מרגש אותך בעבודה עם כלות?
“לא פעם אנו מגלים כלות שמגיעות עם האב, זה תמיד מאד מרגש אותנו. בכלל, דרך עיצוב השמלה אנחנו ממש עוברים יחדיו תהליך פסיכולוגי, במהלכו הכלה נפתחת ומספרת את סיפוריה האישיים, לעיתים שמחים ולפעמים גם עצובים, סיפורים על אובדן אחד ההורים או היזכרות בכיצד ראו את היום הגדול שלהן כשהיו קטנות. התהליך הזה מעלה המון רגשות והחיבור ביני לבין הכלות מאד עמוק”.

שמלות כלה של ויוי בלאיששמלות כלה של ויוי בלאיש

השמלה האהובה עליך:
“אין לי אחת כזאת. הסיבה פשוטה: אני מעצב רק שמלות שאני מתחבר אליהן, ואני אוהב כל אחת מהן. אם אני לא אוהב אותן, אני לא מייצר אותן”.

מה היית לוקח לאי בודד?
“עפרונות וספרי סקיצות”.

ויוי וצוות הסטודיו, אנו מודים לכם שאירחתם אותנו בממלכה הקסומה שלכם, זכינו להכיר מעצב מוכשר בעל טביעת אצבע ייחודית, צנוע, חרוץ ויודע להפוך פנטזיה בוהמיינית למציאות.

שמלות כלה של ויוי בלאיששמלות כלה של ויוי בלאיש

טווח מחירים: שמלות קיימות החל מ-10,000 ש”ח, שמלות חדשות החל מ-16,000 ש”ח.

סטודיו ויוי בלאיש, הר סיני 1, תל אביב.

לעמוד של ויוי בנבחרת החלומות שלנו // לעמוד הפייסבוק שלו

צילום כתבה עבור MY DAY: שרון כהנא

קטגוריות
שמלות כלה,שמלות כלה ועוד,ביקור סטודיו
תגיות
ויוי בלאיש,שרון כהנא
Menu Title
x