היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה | מגזין חתונות – מיי דיי

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

איך מקבלים פטור מעמלות על צ'קים בבנק, איך מוציאים תעודת נישואים ואיך הופכים מ"רווקה" ל"נשואה" בתעודת הזהות? הנה שלושת הדברים שאתם חייבים לדעת רגע אחרי שאתם הופכים לנשואים טריים

לבשת את שמלת חלומותייך, נישאת לאהבת חייך, הצטלמת, התרגשת ורקדת כל הלילה. האירוע הגדול מאחורייך. אבל מה עושים עכשיו עם הכתובה ועם הכסף, ואיך בכלל משנים את שם המשפחה? כדי שלא תפספסו שום צעד, הנה שלושת הדברים שכדאי לעשות אחרי החתונה.

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

חתונת הכסף: איך מפקידים את הצ’קים בבנק

איך עושים את זה: נפתח בבשורה שוודאי תשמח אתכם מאוד: הבנקים לא גובים עמלה על הכסף שאתם מפקידים מהחתונה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לומר לפקיד הבנק שמדובר בכסף מהחתונה, ולהציג בפניו את הזמנת החתונה שלכם (אפשר אפילו רק תמונה שלה). שווה להפקיד את כל הסכום יחד, צ’קים ומזומן, ולשים לב שיש לחתום על גב כל הצ’קים אחרת הם יוחזרו ולא יופקדו בחשבון.

מה כדאי לדעת: לפני שאתם ניגשים לבנק צלמו את כל הצ’קים. הצילום יעזור לכם במקרה שיהיה צ’ק שלא יופיע לכם בהפקדה. כמו כן, כדאי לדעת שאם אתם מתכננים לוותר על פקיד וללכת ישר למכונות האוטומטיות או לאפליקציות של הבנקים השונים, ההפקדות דרך הסלולר מוגבלות לכמות של 20 צ’קים ביום, והמכונות של הבנקים גובות עמלה על כל 20 צ’קים שאתם מפקידים.

לאיזה חשבון מפקידים: אם יש לכם חשבון משותף לא צריך לשבור את הראש יותר מדי, וכל עוד הצ’קים רשומים על שם אחד מכם, תוכלו להפקיד אותם לחשבון הזה. אך מה עושים אם החשבונות נפרדים? צ’ק על שם הכלה יופקד רק לחשבון הכלה, וצ’ק על שם החתן יופקד רק לחשבונו. אם הצ’ק כתוב לשניכם, אפשר להפקיד לאיזה חשבון שתבחרו. אם אין לכם חשבון משותף אך עדיין תרצו להפקיד את כל הסכום רק לאחד מהחשבונות, בעל החשבון השני יצטרך לחתום על כתב ויתור. 

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

נישואים על הנייר: הוצאת תעודת נישואין ברבנות

איך עושים את זה: על מנת להוציא תעודת נישואין תצטרכו שלושה מסמכים: אישור טבילה של הכלה מהמקווה, אותו היא תקבל מיד לאחר הטבילה, רישיון של הרב והעתק של הכתובה. הכתובה היא מסמך משפטי שבו מצוינים חובות הבעל לאשתו וכן מה מגיע לאישה אם היא חלילה תתגרש או תתאלמן. את הכתובה מוסרת הכלה בדרך כלל לאמה, על מנת שתשמור עליה במקום בטוח היות ומדובר במסמך שמגן על הכלה.

איפה: אם עברתם את התהליך ישירות דרך הרבנות אז יש להגיש את המסמכים ישירות אליהם. מומלץ להגיש את המסמכים לאותו סניף הרבנות איתו התחלתם את התהליך מכיוון שדברים יכולים להשתנות בין סניף לסניף. אם פתחתם את תיק הנישואין בתיווך ארגון צהר, המגשר בין דתיים לחילונים בישראל, אתם שולחים את המסמכים אליהם והם יטפלו בבדיקת המסמכים, בהחתמת הרבנות ובהנפקת התעודה בשבילכם.

למי מגישים: קבלת התעודה יכולה להיעשות בשתי דרכים: או שתצטרכו לבוא פיזית לסניף הרבנות או למשרדי צהר ולאסוף אותה, או שתקבלו אותה בדואר. אפשר לברר זאת עם הארגון הרלוונטי איתו עבדתם עד עכשיו. בסיום התהליך תקבלו את תעודת הנישואין שלכם, בה תשתמשו בין היתר לצורך עדכון הסטטוס שלכם כזוג נשוי ולמטרת שינוי שם המשפחה.

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

את הכתובה משאילים לאמא בדרך כלל. מתוך אתר Etsy

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

משנים סטטוס: שינוי השם בתעודת הזהות

לעיתים זוגות מניחים שהשינוי בתעודות הזהות מתבצע באופן אוטומטי על ידי המדינה, אבל שינוי שם המשפחה, ושינוי הסטטוס מרווקים לנשואים, הם פעולות שעליכם לעשות בעצמכם דרך משרד הפנים.

מה עושים: הדבר הראשון שעליכם לעשות כדי לחסוך זמן הוא להזמין תור בלשכה של רשות האוכלוסין. את התור תוכלו להזמין דרך האתר My Visit או דרך אפליקציית My Visit. דעו שאתם לא חייבים להתייצב שניכם בלשכה: אם רק האישה משנה את שם המשפחה שלה, מספיק שהיא תגיע לבד עם המסמכים שלה ותביא איתה את תעודת הזהות של בעלה לצורך שינוי הסטטוס שלו.

מה להביא איתכם: תעודת נישואין מקורית, תעודות הזהות שלכם (כולל הספח), ואם תרצו לשנות שם משפחה עליכם להביא גם את הדרכון הישראלי שלכם שיעודכן גם הוא. אם אתם לא משנים את שם המשפחה ורק רוצים לעדכן את הסטטוס מרווקים לנשואים, אפשר להגיע ללא הזמנת תור מראש אל המכונות שמחוץ ללשכה, ולהנפיק ספח חדש לתעודת הזהות. הסטטוס שלכם ישתנה באופן אוטומטי ברשות האוכלוסין. את התעודה עצמה ואת הדרכון תקבלו בדואר בהמשך.

כמה זה עולה: תשמחו לדעת שכל השינויים האלו אינם כרוכים בתשלום אגרה. שימו לב שחידוש הדרכון יהיה חינם עד חצי שנה ממועד החתונה, לאחר מכן העלות תהיה רגילה כמו לכולם: 270 ש”ח.

שימו לב שאם אתם מחליפים שם משפחה, אז גם תעודת הזהות וגם הדרכון שלכם יהפכו להיות ביומטריים. אם אתם מעוניינים רק בשינוי סטטוס, אין חובה לעדכן למסמכים ביומטריים כיוון שמדובר בהוצאת ספח חדש בלבד.

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

שינוי הסטטוס מרווקים לנשואים הוא תמיד מרגש. מתוך אתר Weddeas

ברגע שעדכנתם את הסטטוס שלכם ברשות האוכלוסין, כל מוסד שמקושר למשרד הפנים מתעדכן גם הוא באופן אוטומטי ומודע למצבכם החדש. מזל טוב!

היום שאחרי: מה צריך לדעת לאחר החתונה

בסוף יישום המדריך תהיו רשמית זוג נשוי במדינת ישראל. מתוך אתר Style me pretty

קטגוריות
מידע שימושי,המגזין
תגיות
אחרי החתונה,רבנות,הפקדת הכסף,משרד הפנים,שינוי השם,כתובה
Menu Title
x