מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה | מגזין חתונות – מיי דיי

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

ראיון משותף בלעדי עם מפיקי האירועים המובילים בעולם החתונות הישראלי. כל התובנות על המצב, הטיפים לזוגות המאורסים, וכיצד הם רואים את החתונות ביום שאחרי הקורונה

עולם האירועים הישראלי חווה בחודשיים האחרונים טלטלה, וזוגות מאורסים רבים מוצאים את עצמם בימים אלו בחוסר וודאות לגבי המשך תכנון החתונה. ראשית, אם עדיין לא הצצתם במדריך שלנו לחתונות 2020, המונה את כל היתרונות והחסרונות לקיום, דחיית או ביטול האירוע, זה הזמן. שנית, על מנת לספק תמונת מצב עדכנית ויותר רחבה, פנינו למפיקי האירועים המובילים בעולם החתונות הישראלי לראיון משותף בלעדי. הנה הטיפים, התובנות והכול על כיצד הם רואים את עולם האירועים ביום שאחרי, מאת המפיקים אורי בלום, עידו אדמון, סתיו אגם, ספיר זוהב, ושני בן שם צלנר.

 

כיצד אתם ממליצים לזוגות שרק התארסו לתכנן את החתונה?

מפיקת האירועים ספיר זוהב עונה: “היתרון של הזוגות שהתארסו עכשיו, הוא שהם נכנסים לתהליך עם מודעות מלאה למצב ולהנחיות משרד הבריאות. ההמלצות שלי עבורם הן לשריין תאריכים לקראת סוף הקיץ ותחילת הסתיו מתוך תקווה שעד אז ההנחיה על איסור התקהלות תבוטל. בנוסף, אני ממליצה להכניס סעיף בחוזים מול ספקים שמאפשר דחייה או ביטול או אפילו שינוי כמות המינימום להתחייבות, ללא השלכות כספיות משמעותיות. מומלץ גם, לתכנן PLAN B לכל מקרה שהנחיות משרד הבריאות לא יאפשרו לקיים את האירוע במתכונתו. והכי חשוב, לשמור על ההתרגשות והאנרגיות הטובות, עם הרבה יצירתיות, אפשר לעשות אירועים נפלאים בכל מתכונת”. גם אורי בלום מבלום הפקות רואה את היתרון במצב: “אמנם אנחנו בסגר, אבל יש לכם עכשיו הרבה זמן לתכנון החתונה. חקרו את הרשת, לאורכה ולרוחבה: בלוגים, מגזינים, קבוצות פייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט. זה גם זמן מעולה לשוחח עם מפיקים, אנחנו נמצאים בכל המדיות השונות ולגמרי יכולים לתאם ציפיות ולקיים פגישות בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים. בנוסף, הכינו מבעוד מועד טבלת אקסל מסודרת, שמסכמת מה כל ספק נותן ובסוף השאירו רובריקה להערות. השקלול של הדברים יעזור לכם להגיע לתוצאה המיטבית. חשוב לדעת שלא כל הספקים אוהבים לספק את כל המידע כבר בהתחלה, לכן טבלת האקסל וההשוואות בין כולם תעזור לכם לשאול את השאלות הנכונות”.

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

תכננו את החתונה לקראת סוף הקיץ ותחילת הסתיו. הפקה: ספיר זוהב, עיצוב: זגוני גולץ, צילום: מונוקול

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

הפקה: ספיר זוהב, עיצוב: זגוני גולץ, צילום: מונוקו

מה אתם ממליצים לזוגות שדחו את החתונה לעשות?

המפיק עידו אדמון עונה: ” לזוגות שנאלצו לדחות את חתונתם אני ממליץ ראשית לתאם מועד חלופי מול כל הספקים שלהם. בנוסף, אני ממליץ להיערך לאירוע קטן יותר מזה שתוכנן בפועל – החזרה לשגרה תהיה הדרגתית ואיטית ויתכנו הגבלות שונות שיוטלו על גודל האירועים לכשיתקיימו, לכן מומלץ לדבר עם הקייטרינג או המקום על עדכון אפשרי של גודל האירוע ולראות אם הדבר משפיע על עלות המנה. אל תשכחו לתאם את המועד החדש מול כלל הספקים, ורגע לפני שאתם סוגרים את התאריך וודאו שכולם פנויים. נותני השירות מבינים את המצב ויעשו הכול על מנת לתת לכם את הפתרון הכי טוב שהם יכולים. טיפ נוסף: ודאו שאופי האירוע כפי שתכננתם יתאים למועד החדש. למשל אם תכננתם להתחתן סביב חג שבועות והקונספט היה אמור להיות בהתאם, כעת במקום “חגיגת שבועות” הוא יכול להפוך להיות “פסטיבל כפרי”. המפיקה והמעצבת סתיו אגם שמה יותר דגש על הצד המנטלי בתשובתה: “קודם כל קחו בחשבון שלאחר דחיית התאריך, עלולה להיות דחייה נוספת. תתכוננו נפשית לשינויים אפשריים, אם זה במקום האירוע או בכמות האורחים, ותזכרו שבכל מצב, גם אם מדובר באירוע קטן ואינטימי, הקרובים ביותר אליכם ישמחו לחגוג איתכם את האהבה שלכם. בנוסף, זכרו שהמצב הזה הוא זמני, הוא יחלוף, והכי חשוב הוא שיש לכם אחד את השנייה”.

**למדריך לדחיית החתונה, הקליקו כאן**

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

דחו את החתונה אך תתכוננו לכל תרחיש. עיצוב: סתיו אגם, צילום: YourStory

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

עיצוב: סתיו אגם, צילום: YourStory

האם יש בעיניכם יתרונות לתקופה הזו מבחינת ארגון החתונה, ואם כן מהם?

המפיקה שני בן שם צלנר, מסתכלת בעיקר על הזמן הפנוי שהתווסף לכולנו: “נצלו את הזמן לתכנון החתונה שלכם. עדיין אפשר לעשות כל כך הרבה דברים מהבית, כמו לשאוב השראה מהרשת, להשוות מחירים, או להיפגש וירטואלית עם ספקים”. ספיר זוהב מדברת על המגמות המשתנות בעולם האירועים שיכולות להוביל להזדמנויות נהדרות: “ניתן לראות שהמחירים בשוק משתנים וכדאי לנצל את זה. בנוסף, בזכות הטכנולוגיה שעומדת לרשותנו כיום, אורחים יכולים להיות חלק מהחתונה שלכם גם במרחק של אלפי קילומטרים. אלו יתרונות שלא היו לנו בזמנים אחרים”.

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

זה הזמן לשאוב כמה שיותר השראה לקראת החתונה. הפקה: שני בן שם צלנר, עיצוב: תומקה, צילום: People Photography

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

הפקה: שני בן שם צלנר, עיצוב: תומקה, צילום: People Photography

טיפים לזוגות מאורסים לעבור את התקופה הקרובה?

עידו אדמון: “הישארו עם היד על הדופק, גם מבחינת המצב במדינה והנחיות משרד הבריאות, וגם מבחינת הספקים שלכם. המציאות כל הזמן משתנה וחשוב להישאר מעודכנים. בנוגע לזוגות שאמורים להתחתן בחודשים מאי-יוני, אני ממליץ כבר מעכשיו לשריין תאריך חלופי מול הספקים שלכם, על כל מקרה שלא יהיה. תעשו לכם גיבוי, תיערכו לאירוע קטן יותר ותתייעצו עם המפיק שלכם במידה ויש”. ספיר זוהב ממליצה: “זה הזמן להשקיע בזוגיות שלכם וליהנות מזמן איכות ביחד, זו יכולה להיות אחת התקופות היפות בחייכם”. סתיו אגם: “סבלנות, סבלנות, סבלנות. כולנו נמצאים בחוסר ודאות, אז פשוט תזכרו שכל הספקים נמצאים יחד איתכם באותה הסירה ויעשו הכול עבורכם”.

**למדריך לארגון החתונה מהבית, הקליקו כאן**

עשו ואל תעשו ביום שאחרי

אורי בלום: “אנחנו בבלום תמיד ממליצים לא לעבור לשנה העוקבת, כמו שדירה עולה יותר כל שנה, לצערנו, גם חתונה. אגב, זו הזדמנות לקבל מחירים טובים מהספקים ולסגור עוד השנה”. ספיר זוהב: “נצלו הזדמנויות אך לא אנשים”. סתיו אגם: “עשו- תכננו תוכנית ב’ במידה ולא תוכלו לקיים את האירוע כמו שתכננתם. אל תעשו- אל תתחייבו ליותר מדי ספקים על מנת לא להיכנס להוצאות מיותרות”.

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

ממליצים לא לדחות לשנה העוקבת. עיצוב והפקה: בלום הפקות, צילום: AGS

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

עיצוב והפקה: בלום הפקות, צילום: AGS

כיצד אתם רואים את עולם האירועים ביום שאחרי?

סתיו אגם: “אירועים קטנים ואינטימיים עם משפחה וחברים קרובים, חתונות מושקעות עם חשיבה על הפרטים הקטנים, אופי יותר רגוע ונינוח ופחות גרנדיוזי”. אורי בלום: “כנראה שהריחוק החברתי ילווה אותנו עוד תקופה, יהיו יותר חתונות תחת כיפת השמיים, עם אוויר נקי וללא בעיה של צפיפות”. שני בן שם צלנר: “בתום התקופה הזו אנשים רק יחפשו סיבות לשמוח, לדעתי כל אירוע חתונה יהיה שמחה כפולה ומכופלת. ספיר זוהב ממשיכה את קו החשיבה הזה ואומרת לנו: “ההשערה שלי היא שאנשים יהיו צמאים לאירועים. הם מחכים לחגוג את החיים ולראות את הקרובים והחברים. לכן, אני חושבת שהאירועים ביום שאחרי יהיו מאוד שמחים ומושקעים. אני גם מאמינה שאנשים הרבה יותר ישקיעו בחוויה של האורח, בתוכן וביציקת משמעות לאירוע”. עידו אדמון: “עולם האירועים ישתנה מאוד, ספקים רבים לצערי לא יצלחו את התקופה הזו ואין ספק שהתעשייה תעבור ריענון וחידוש. שינוי נוסף יתבטא באופי האירוע- אנשים יעדיפו מקומות פתוחים, גנים, שטחים פתוחים… אני צופה בעיקר פריחה בתחום של חתונות בגינה הביתית, אירועים אינטימיים ומשפחתיים, פחות המוניים”.

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

יהיו יותר חתונות בשטחים פתוחים. הפקה: עידו אדמון, עיצוב: סתיו אגם, צילום: חן לוי

מפיקי החתונות עם כל התובנות והטיפים לתקופה הקרובה

הפקה: עידו אדמון, עיצוב: סתיו אגם, צילום: חן לוי

בונוס

המפיק עידו אדמון ביקש לפרסם את מספר הטלפון הפרטי שלו לקוראות שלנו, על מנת לסייע ולייעץ בכל התלבטות שיש לכם: 052-3363727

בנוסף, מי שעדיין אינה חלק מקהילת הכלות הסגורה שלנו, מוזמנת להצטרף בלינק המצורף ולקבל ים של השראה, הכוונה ואהבה

קטגוריות
מידע שימושי,המגזין
תגיות
ספיר זוהב,Bloom,עידו אדמון - חוויית חתונה אחרת,סתיו אגם – עיצוב והפקת אירועים,Shani ben shem zellner- Event Production
Menu Title
x