שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה | מגזין חתונות – מיי דיי

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

הרעיון של לשמור על איכות הסביבה לא פוסח גם על עולם החתונות. ביום בו כולם מתאספים למענכם ונותנים לכם מכל הלב, למה שלא תיתנו גם אתם לעולם, ותכניסו אלמנטים לחתונה שעוזרים לשמור על סביבה ירוקה. 

 

בחרו בהזמנות ידידותיות לסביבה

הצילו כמה עצים בכך שתדפיסו את ההזמנות שלכם על נייר ממוחזר. בית הדפוס התל אביב קולור טאצ’ ידוע גם באיכות ההדפסה שלו וגם במגוון הרחב מאד של אפשרויות נייר ממוחזר שיש להם. אם אתם ממש מתעקשים, ותרו על הדפסת ההזמנות לגמרי ושלחו הזמנות לחברים ולמשפחות באימייל. לא תוכלו להמלט לגמרי מלהדפיס הזמנות לקהל הטיפה יותר מבוגר, אבל החבר’ה הצעירים ישמחו לפתוח את האימייל ולקבל הזמנה מעוצבת שדואגת גם לסביבה. רוצים לעשות הזמנות חתונה באימייל? הכנסו לאתר Greenvelope, אתר ששולח הזמנות חתונה שנראות ממש כמו הזמנות מודפסות, עם הפתיחה של המעטפה והכל. האורחים גם יוכלו לאשר את ההגעה אונליין, דבר שיעזור לכם מאד בניהול רשימות המוזמנים שלכם. אולי הרעיון הכי מגניב שמצאנו, מגיע מחברה אמריקאית שמדפיסה הזמנות על נייר שעשוי בין היתר מזרעי פרחים. אחרי שהאורחים מקבלים את ההזמנה, הם יכולים לשתול אותה באדמה ולאחר כמה חודשים ייצא להם זכרון צבעוני וירוק מהחתונה שלכם. 

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

הזמנת חתונה שניתן לשתול מ  botanicalpaperworks

 

הקימו אתר חתונה

יותר ויותר זוגות היום מקימים אתר חתונה כדי לאגד את כל המידע על החתונה שלהם. באמצעות חברות כמו wix, היום אפשר להקים בקלות ובחינם אתר אישי שגם יכול לתת לאורחים שלכם מידע על החתונה, לאפשר להם להעביר לכם כסף בפיי פל במקום לשים צק והכי חשוב, לשלוח לאורחים הוראות הגעה לאירוע שגם ינווטו אותם לשם בזמן אמת במקום להדפיס מפות.

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

 

שתלו עץ לכבוד החתונה

קחו רבע שעה בבוקר החתונה (או כמה ימים לפני) ושתלו עץ במקום ליד הבית שלכם. כך לא רק תתרמו לסביבה, אבל גם יהיה לכם מזכרת פורחת שתישאר איתכם תמיד ושתוכלו להראות לילדים ולנכדים שלכם.

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

 

אמרו כן לצמחונות

אומנם אין ספק שיש אורחים רבים שמצפים לסטייק, אבל אין שום פסול בלהגיש לאורחים שלכם ארוחה טבעית, צמחונית ונטולת רגשות אשמה. בישראל, חברת נקטר מתמחה באירועים טבעוניים של עד 500 אורחים.

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

 

השתמשו באיפור עם מצפון

כיום יש יותר ויותר חברות איפור שלא עורכות ניסויים בבעלי חיים. בקשו מהמאפר/מאפרת שלכם להשתמש איתכם רק במוצרים של חברות כאלה. 

 

דאגו שלא ייזרק מזון בסוף האירוע

בדרך כלל הקייטרינג שלכם יביא אקסטרה מזון לאירוע שלכם כדי לוודא שלא יחזר כלום וכמעט תמיד בסוף הערב יישאר מלא אוכל שלא נאכל. תשאלו את הקייטרינג שבחרתם מה הם עושים עם אוכל שנשאר במידה ואין להם סידור עם אף עמותה דברו עם ארגון לקט שיבואו בסוף האירוע שלכם לאסוף את המזון שנשאר עבור נזקקים.

 

תמכו בסחר הוגן של יהלומים

זה לא סוד ששוק היהלומים פרוץ ומושחת, ובשביל יהלום קטנטן צריך לרוקן חשבונות בנק. נסו לתמוך בסחר הוגן ובחרו יהלומים ותכשיטים במקומות שהמחיר סביר וודעו שהיהלומים הושגו בסחר הוגן.

 

קשטו את החתונה בעציצים

אין כמו זרי פרחים טריים ויפיפיים להוסיף לאירוע, אבל הזרים הללו מאד בזבזניים ובדר”כ מסיימים את הערב בפח. למה שלא תקשטו את החתונה שלכם בעציצים יפיפיים לא פחות, שגם יוכלו לשמש כמתנה לאורחים שלכם בסוף הערב.

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

 שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

ואם כבר מדברים על מתנות

תנו גם לאורחים שלכם את התחושה שהם שותפים לאירוע הירוק שלכם וגם הם שומרים על הסביבה בכך שתחלקו להם בסוף הערב מתנות כמו: שקיות ממוחזרות עם זרעים לנטיעה, סבונים טבעיים, או אפילו תרמו סכום כסף קטן בשמם לנטיעת עץ בישראל דרך קק”ל.

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

סבון ידידותי לסביבה מאטסי

שומרים על סביבה ירוקה גם בחתונה

הזמינו שקיות מעוצבות (מנייר ממוחזר כמובן) ומלאו אותם בזרעים כמתנות לאורחים

 

קטגוריות
השראה
תגיות
הזמנות חתונה,מתנות לאורחים
Menu Title
x